Stowarzyszenie "Baduszkowcy" ogłasza nabór na warsztaty teatralne - przygotowania do egzaminów wstępnych do szkół aktorskich. Oferta na sezon 2016/2017

Zajęcia podczas warsztatów:

 • TANIEC / RÓŻNE TECHNIKI (klasyczny, charakterystyczny, współczesny, rytmika)
 • ELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE (ETIUDY) / SCENY DIALOGOWE
 • AKTORSKA INTERPRETACJA WIERSZA I PROZY (dykcja)
 • ŚPIEW, GŁOS OD PODSTAW

Podczas zajęć z aktorskiej interpretacji tekstów pracujemy nad repertuarem przygotowywanym na egzaminy, składającym się z około 10 tekstów literackich, tworzących poniższy zestaw:

 • proza klasyczna, w tym fragmenty prozy staropolskiej (np. Reja, Skargi, Paska, Kitowicza)
 • proza współczesna
 • wiersze klasyczne (sylabiczne lub sylabotoniczne) – (w tym utwory Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Wyspiańskiego)
 • wiersze współczesne (w dowolnej formie wersyfikacyjnej) – pamiętając o uwzględnieniu nurtu satyrycznego, ewentualnie bajek lub fraszek,

Poniżej znajduje się nasza oferta całorocznych, regularnych warsztatów teatralnych przygotowujących do egzaminów wstępnych na studia aktorskie. Prześlij formularz zgłoszeniowy na pocztę email Stowarzyszenia „Baduszkowcy” Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pamiętaj, że samo zgłoszenie nie oznacza jeszcze przyjęcia na warsztaty. Zanim rozpoczną się zajęcia, poprosimy Cię o udział w naszych przesłuchaniach, po których podejmiemy decyzję o tym, czy przyjmiemy Cię na warsztaty. Odbędą się one w sobotę, 8.10.2016 9.10 od godziny 15:00 do 18:00. Na przesłuchania przygotuj samodzielnie wykonanie (na pamięć!) jeden wybrany przez siebie tekst literacki (wiersza lub proza).

Uwaga! Jeżeli z jakiegoś powodu nie odpowiada Ci zaproponowany przez nas termin przesłuchań, skontaktuj się z nami, a umówimy się z Tobą w dogodnym terminie.

Informacje:
Ile osób liczy grupa?
Grupa liczy od 8 do 15 osób.

Jak się zapisać?
Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wymaga potwierdzenia z naszej strony). Należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia oraz telefon kontaktowy. Zgłoszenie staje się dla nas zobowiązujące po otrzymaniu wpłaty lub dowodu wpłaty. Wpłaty należy dokonać najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu.

Płatność za zajęcia z góry za semestr lub przed każdym kolejnym miesiącem (w ratach). Pierwsza wpłata rezerwuje miejsce w grupie (rata bądź pełna kwota). Należy przed pierwszymi zajęciami okazać osobie prowadzącej dowód wpłaty. W przypadku opłat ratalnych należy okazywać prowadzącemu dowód wpłaty w określonym wyżej terminie.

Zabieramy ze sobą strój na zmianę (swobodny); ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w miękkim obuwiu.

Zajęcia prowadzą:

 • Jarosław Rzepiak – taniec
 • Marek Richter – elementarne zadania aktorskie
 • Andrzej Śledź - proza
 • Tomasz Fogiel – wiersz
 • Bogdan Smagacki – śpiew
 • Marian Benedyka – akompaniator
 • Jacek Wester - wymowa sceniczna
 • Artur Guza, Krzysztof Wojciechowski - podstawy słuchu muzycznego

Należy przychodzić na zajęcia na 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem. Przebieramy się i wspólnie przygotowujemy przestrzeń do naszych działań. W pierwszym semestrze zajmujemy się warsztatem aktora. Po pierwszym semestrze decydujemy wspólnie, czy drugi semestr poświęcimy pracy warsztatowej, czy pracy nad spektaklem.

Jeżeli drugi semestr będzie chciało kontynuować mniej niż 8 osób, grupa może zostać rozwiązana: zaproponujemy wówczas chętnym miejsca w innych grupach.

OPŁATA JEDNORAZOWA ZA SEMESTR: 550 zł

RATY: 4 x 150 zł

Spotkania odbywają się raz na tydzień w soboty lub w niedziele (do ustalenia) po 3 godziny lekcyjne. Warsztaty trwają 2 semestry, po 4 miesiące w semestrze od 06.11.2016 do 25.06.2017

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie BADUSZKOWCY
Pl. Grunwaldzki 1,
81-371 Gdynia

BOŚ Bank Nr. 85 1540 1098 2109 7999 6655 0002 (tytułem: Warsztaty teatralne)

* Ukończenie warsztatów nie gwarantuje zdania egzaminów do szkół aktorskich. Pomaga jadnak w najlepszy sposób, właściwie się do nich przygotować. Liczą się przede wszystkim talent i predyspozycje, które to kwalifikują przyszłego adepta do szkół aktorskich.